כיצד הכי נכון לגבש בבית פתרונות הצללה?

פתרונות הצללה ביתיים מסייעים לכם לווסת את אור השמש כרצונכם. בעבר, רוב הפרגולות והסוככים הכילו 2 מצבים בלבד: סגירה הרמטית או פתיחה של 100%. כיום, עם השתכללות התחום והתפתחותו – ניתן לבחור מגוון עצום של פתרונות אשר יכולים גם לווסת חלקית את אור השמש להמון מצבים. לדוגמה, בפרגולות מתכווננות ישנם תריסים הנקראים 'רפפות' אותם ניתן לפתוח ולסגור באמצעות מנגנון חשמלי חכם העוצר אותם בזווית שתבקשו. עצירת התריסים מכווינה את אור השמש כבקשתכם, וכמובן שניתן לפתוח אותם באופן מלא או לסגור אותם הרמטית כאשר זה מתבקש. שיפור נוסף ניתן לראות בתחום הסוככים, בו ישנה יריעת משנה קטנה בקדמת זו הגדולה. היא אנכית אליה ותפקידה להגן מפני קרינת שמש ישירה.

בחירה ראשונית של פתרונות הצללה

פתרונות הצללה מאד חשוב לבחור על פי הצרכים שלכם בחצר, במרפסת ובקרבת החלון הבלגי הביתי. אם החצר שלכם קטנה, לא קרה כלום, אתם עדיין יכולים לספק לעצמכם מקום לפרגולה. צריך פשוט לבחור אותה, במקרה זה, בגרסת קיר במקום 4 עמודים. גרסה זו מכילה 2 עמודים בלבד, כשבמקום השניים הנותרים, הגג מחובר לקיר שבין הבית לחצר – ישירות. בכך, הצבת גג הפרגולה מתאפשר בלי לנגוס בשטח מקום בחצר שלכם מכיוון הרצפה. במידה והחלטתם לבחור סוכך, מומלץ לוודא שזהו סוכך עם שלדת מתכת חזקה מפלדה איכותית, כשעל גביה יריעה בלתי חדירת קרינה, למשל מבד דרלון.

חידוד הבחירה כך שתתאים לעיצוב החצר

כעת, משאתם מכירים את אפשרויות פתרונות הצללה השונות, זה הזמן להעמיק מעט בעיצוב. עבור פרגולות, מומלץ להטמיע בחצר מכל סוג התקן מאלומיניום, גם אם החצר מעוצבת בסגנון כפרי על טהרת הדשא והעץ. במקרה כזה, ניתן להטמיע בה פרגולה מתכתית שנצבעה חום ונראית בדיוק כמו זו מעץ, אך עמידה פי כמה ממנה. בתחום הסוככים, בחרו בצבע היריעה שניכר כמתאים ביותר לחצר. מומלץ לקחת בחשבון צבעים של אלמנטים כמו דקים, פרקטים, ריהוט גן, ועוד. אם תעבדו עם הדמיית מחשב של חנות פתרונות הצללה תוכלו למצוא בקלות את מה שאתם צריכים בדיוק.

הגנה מהשמש גם בתוך הבית

בתוך הבית מומלץ להטמיע וילון גלילה ענק, או בשפה המקצועית 'מסך'. אם החיץ בין החצר לבית מתבטא בחלון בלגי ענק או בדלת הזז בלגית זה בדיוק מה שנדרש על מנת לספק לכם הצללה גם כשאתם ספונים בפנים ומצפים שלא להיות חשופים לקרינה חזקה מבחוץ.