המדריך לעיצוב פרגולות ציבוריות

עיצוב פרגולות ציבוריות נדרש כאשר בשטח המועצה הוחלט להקצות שטח כריאה ירוקה. בשל כך שהוא ריאה ירוקה, בין אם זהו מעבר קטן בין בניינים או פארק ישוב רשמי, הוא עלול להיות מאד חשוף לשמש, כי אין בניינים או חומת מכוניות בקרבתו. כאן, עולה הצורך לשים פרגולה גם כדי לשמור על הדשא והצמחייה באזור, בדומה לאפקט של חממה, וגם על מנת לספק למבקרים הגנה מנזקי השמש. במדריך זה נלמד כיצד לעצב פרגולות ציבוריות.

בחרו עיצוב אדריכלי בסיסי לפרגולה

חשוב כי פרגולות ציבוריות יגובשו באמצעות מראה אדריכלי מתוכנן מראש. בין אם אלו פרגולות עץ ובין אם הן עשויות מחומרים אחרים, המצב כיום הוא שניתן לצבוע התקני הצללה בכל מצב ובנוסחת צביעה טובה שלא נספחת. לכן, הרגישו חופשיים לשנות את הצבע של חומר הגלם בו בחרתם. בנוסף, כדי לעצב את הגג של הפרגולה בדרך ייחודית ובהתאמה לזווית התהוות קרני השמש לאזור. בכך, אתם מגשימים במרחב פרגולה עם הצללה מלאה שתגן על האורחים שלכם בהידרשה מנזקי השמש.

בחרו בפרגולה בעלת גובה גבוה

בשונה מפרגולה של בית, כאן מ'דובר על פרגולה ציבורית ולכן הדבר האחרון שנדרש הוא גג נמוך שחושף את היושבים בפרגולה להתנגשות בכיוון הראש.  פרגולות רחוב צריכות להתגבש עם גג גבוה על מנת לאפשר בטיחות לכל מי שיבקר בהתקן, גם אם מדובר על אנשים גבוהים במיוחד. לכן, גג פרגולת רחוב בגובה 2.1 מ' לפחות מספק מרווח גובה תקני שיאפשר גם הצללה וגם שמירה על הבטיחות בתוך ההתקן.

עצבו אמצעי הגנה מקרינת שמש ישירה

מאד חשוב שהפרגולה לא רק תגן היושבים תחתיה מפני קרינת שמש עקיפה אלא גם מהקרינה הישירה, זו שמגיעה אליה מזווית נמוכה ובאופן ישיר. אמצעי הגנה זה הוא פלטת עץ או מתכת הממוקמת באופן אנכי לגג ובכך מסתירה את השמש. על רכיב זה ניתן גם להטמיע את לוגו המועצה או לחרוט הגיג מעניין ובכך להעצים את הקשר של המועצה כמתכננת הקונסטרוקציה. פרגולות ציבוריות בפארקים ובריאות ירוקות נדרשות על מנת לספק לתושבים שלכם את זמן האיכות הטוב ביותר, ואת זאת עושים באמצעות הצללה מכל כיוון.