פרגודים

 פרגודים נועדו כדי לשמש הפרדה מסוימת, בין חדרים בתוך חלל גדול, בין מקום מקום קדוש ללא, בין מקום חם לקר, פרטי או ציבורי וליצור הפרדה בכלל. משמעותו של פרגוד משולה למפריד, לא משנה אם הוא אטום או שקוף הוא בכל זאת שם מפריד בין חלקים מסוימים. המון אנשים בעלי חלל גדול בבית בו יכולים להיכנס כמה חדרים אם נחשוב על זה בצורה שונה, ולכן שמים פרגודים, מנצלים את החלל הרחב לעוד אפשרויות. ישנם כאלה שיוצרים לעצמם חדר עבודה בבית באמצעות פרגודים, אחרים יוצרים הפרדה בין הסלון למטבח, או בין פינת טלויזיה לפינת אוכל וכד'.

פרגודים גם אם לא בפועל עושים כך יוצרים הפרדה מסוימת, מוסיפים שקט מסוים לאווירה, אם בתוך חלל אחד בו מפריד פרגוד נשב ומצידו השני ישבו אנשים אחרים למרות שיכול להיות שכן נשמע אותם עדיין נהיה מופרדים מהם ומשהו יחצוץ בינינו. כמובן שאם רוצים הפרדה מוחלטת ושקט מוחלט אז בונים קיר או שמים דלת אך בהמון מצבים זה לא מתאפשר וגם לא מתאים והפתרון שכן יעזור ויביא את השינוי שאנו מחפשים יהיה טמון בנוכחותם של פרגודים. פרגודים יכולים להיות שקופים אם אנו כן צריכים לראות מבעדם בזמן שאנו יושבים מאחוריהם, הם יכולים להיות אטומים אם אין לנו צורך לראות גם רוחבם וגובהם לא קבוע.

פרגודים הם אופציה טובה לכל מי שחפץ בהפרדה, בבית או במשרד בעבודה, או בכל מקום בו המרחב הוא גדול ויש צורך בהפרדה מסוימת בין חלקים במקום. בעבר היו מסעדות שמות פרגודים בין איזורי עישון לאיזורים בהם אסור לעשן, או בין איזור המטבח והשירותים לאיזור בו יושבים לקוחות ואוכלים. פרגודים עוזרים ועושים הפרדה נעימה לא בולטת לעין בצורה גסה, מבדילים בין מקומות ומשפרים את האווירה בכל מקום.