מרקיזות

מרקיזות

מרקיזות הן אותן כיסויים או מעין צילונים אשר ניתן לראות מכסות או מסוככות על מרפסות ועל חלונות רבים כל כך ברחבי ישראל ובמקומות רבים בעולם. למעשה, אותן מרקיזות בדיוק יכולות לגרום לחסכון בצריכת החשמל בבית ואף להורדת הטמפרטורה בו, בדומה לתריסים חשמליים ובדומה לוילונות. הכיצד דבר זה יכול להתבצע? לא פעם נכנס אור דרך חלונות מסויימים בבית וגורם לחימום חלל הבית והעלאת הטמפרטורה בתוכו.

מרקיזות, וילונות או כל סוכך אחר אשר נמצא על החלון עוזרים להצל על הבית ומונעים כניסת אור שמש ישיר מלהכנס אל תוך הבית. כך הבית מתחמם פחות וניתן לחסוך בצריכת החשמל משום שלא צריך להדליק את המזגן או שניתן להדליק אותו כאשר הוא מכוון אל טמפרטורה גבוהה יותר או אל עוצמה נמוכה יותר, דבר שגורם לחסכון משמעותי מאוד, במיוחד לאורך זמן.

מרקיזות וכן סגירת מרפסות, אם כן, הם דבר פרקטי מאין כמוהו. אם אתם מחפשים דרך להצל על המרפסת הקטנה שלכם כאשר אתם שותים קפה בבוקר, אתם בהחלט יכולים לשקול להתקין מרקיזות. יתרון נוסף של מרקיזות הוא החן הרב שלהן. בקטלוג המרקיזות ישנן מרקיזות אשר עשויות מבד אך ישנן מרקיזות אשר עשויות מחומרי גלם אחרים לחלוטין והן כבדות יותר ומעוצבות יותר. אם תשימו לב בסיורים הבאים שלכם ברחובות עיר כזו או אחרת וודאי תוכלו להבחין במרקיזות כאלו ובמרקיזות כאלו. ניתן לבחור מרקיזות אשר מייפות את הבית ועוזרות לייפות את החזות החיצונית שלו.

מרקיזות ורהיטי עץ לגן ניתן לקנות בטווח מחירים גדול למדי אשר משתנה בהתאם לחומר הגלם אשר מהן עשויות אותן המרקיזות. כמובן שמרקיזות מבד יהיו זולות בצורה משמעותית לעומת מרקיזות אחרות. כאשר רוצים להתקין מרקיזה חדשה בהחלט צריך לקחת את סוגיית המחיר בחשבון. כמו כן, כאמור לעיל חשוב מאוד להתייחס למראה החיצוני של הבית ולבדוק כיצד הוא משתלב, האם באופן נעים ומושך את העין, יחד עם אותן מרקיזות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סגירות חורף לבתי קפה